Tunceli Haberleri, Tunceli Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

57. Alay için 60 metrelik bayrakla yürüdüler

Alay Çanakkale Vefa etkinliğine katılan gençler 60 metre uzunluğundaki Türk Bayrağı ile şehitliğe yürüyüş yaptı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen 57. Alay Çanakkale Vefa Yürüyüşü Tokat’ta Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi. Ali Paşa Camii’nde sabah namazında İl Müftüsü Ahmet Erdem tarafından 57. Alay Şehitlik ve Şehadet üzerine vaaz verildi. Sabah namazı sonrasında ise programa katılanlara Tokat Belediyesi tarafından 57. Alay’ın son yemeği olan yarma çorbası ikramı edildi. Yapılan ikramların ardından Erenler Şehitliği’ne 60 metre uzunluğundaki Türk bayrağı ile yürüyüş yapıldı. Yürüyüşte Vatan sana canım feda, Ne mutlu Türküm Diyene sloganları atıldı. Yürüyüşün ardından şehitlikte Çanakkale şehitleri ve diğer şehitler için Kur’an-ı Kerim okunarak dua edildi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, 57. Alay Çanakkale Vefa Yürüyüşü etkinliği kapsamında öğrencilerin ellerinde Türk bayraklarıyla Çanakkale şehitleri anısına yürüyerek şehitlikte dua ettiğini söyledi.

Bir önceki yazımız olan Zağnosspor’dan 15 saniyelik tepki başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir