Tunceli Haberleri, Tunceli Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Almanya'da polis şiddeti! Türk gencini öldürdüler

Olayla ilgili Frankfurt Başkonsolosu Olayın takipçisi olacağız. Aile ile de görüştük. Kendilerine destek olacağımızı söyledik dedi.

POLİSLERE ‘KAPIYI’ AÇTI, POLİS ÜZERİNE ÇULLANDI

Kapıya polisleri açan küçük kardeş Hakan Kabasakal’ın herhangi bir problem olmadığını ifade ettiği ve polislerden gitmelerini istediği ancak polislerin gitmeyeceklerini belirtmesi üzerine bir anda banyodan yeni çıkan ve sadece üzerinde havlu olan Savaş Kabasakal’ın üstüne çullandı ve hemen evin giriş kapısını hem de yatak odasının kapısını kapattı.

Polise direnmeyen Savaş Kabasakal’ın kendi dairesindeki yatak odasında fenalaştı ve hayatını kaybetti. Polislere kapıyı açan küçük kardeş Hakan Kabasakal’ın bir problem olmadığını ifade ettiği ve polislerden gitmelerini istediği öğrenildi. Ancak polisler gitmeyeceklerini ifade etti ve banyondan bir anda üzerinde havlu ile çıkan Savaş Kabasakal’ın üzerine çullandı. Polisin hem evin giriş kapısını hem de yatak odasının kapısını kapattığı öğrenildi.

DETAYLI OTOPSİ YAPILACAK

Kabasakal’a’ yapılan ilk otopsi sonucunda ölüm nedeni tam olarak tespit edilemezken detaylı otopsi raporu bekleniyor. Olayla ilgili Frankfurt savcılığı bir soruşturma başlattığı kaydedildi.

OLAYDAN 2 ST SONRA AĞABEYİMİN ÖLDÜĞÜNÜ SÖYLEDİLER

Ölen Savaş Kabasakal’ın kardeşi Hakan Kabasakal ise olayı şöyle anlattı: Ağabeyim, anlaşamadıkları için eşinden ayrı yaşıyordu 12 yaşında bir oğlu var. Ağabeyimin eşi, mahkemeden ağabeyimin evi boşaltması için bir dava açmıştı. Mahkeme ağabeyimin evi boşaltması yönünde bir karar verdi.

Dün saat 15’te polis ekipleri ağabeyimin kaldığı eve geldi. Onların yukardan geldiğini gördüm ve kapıyı açtım. Ağabeyim duştan yeni çıkmıştı. Üzerinde sadece havlu vardı. Polisler ağabeyimin yatak odasındaydı. Hemen üzerine çullandılar. Bizleri dışarı çıkardılar. Evin ve yatak odasının kapısını kapattılar. Önce sesler geliyordu. Bir anda sesler kesildi. 40 dakika sonra evin önüne ambulans geldi. Olaydan 2 saat sonra polis, ağabeyimin 15.20 ‘de öldüğünü söyledi. Fakat nasıl ne şekilde öldüğünü söylemedi.

Polisin uyguladığı orantısız güç ya da genel tabiriyle polis şiddeti. Polis şiddetine sadece sıcak bölgelerde değil, demokrasinin kök saldığı, hukuk devletinin işlediği ülkelerde de rastlanıyor. Olayın peşini bırakmayacağız diye konuştu.

Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı’da Haber Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada Bu üzücü olayı duyunca Alman makamlarıyla irtibata geçtik.Yetkili makamlar konu hakkında tam bir açıklama yapmadılar. Fakat biz olayın takipçisi olacağız. Aile ile de görüştük. Kendilerine destek olacağımızı söyledik dedi.

 

Bir önceki yazımız olan Trump'ın Kudüs kararına BM'den ilk yorum başlıklı makalemizde beyaz saray, bm ve DÜNYA Haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi