Tunceli Haberleri, Tunceli Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Hozat’ta “Yalnız Değilsiniz” Projesi

Hozat Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yürütülen “Yalnız Değilsiniz” projesiyle vakıf çalışanlarından 3 kişi hafta içi her gün, yaşlı, engelli ve kimsesi olmayan vatandaşların evlerine giderek ev temizliği, yemek ve kişisel temizliklerini yaptığı bildirildi.

Proje sayesinde, devlet olarak her daim ihtiyaç sahibi vatandaşların yanında olduklarını belirten Kaymakam Hüseyin Çam;“ Hem ihtiyaçları gideriliyor hem de yapılan ziyaretlerle yalnızlıklarını bir nebze olsun hafifletilmeye çalışıyoruzdedi.

Hasta, yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın evlerine vakıf tarafından bu iş için alınan 3 çalışanın gittiğini vurgulayan Çam, Bu çalışanlardan iki tanesi kadın bir tanesi de erkektir. Gidilen evin durumuna göre hasta, yaşlı veya engelli vatandaşımızın evinin temizliği, yemekleri ve kişisel temizlikleri yapılmaktadır. Evin durumuna bağlı olarak değişmekle birlikte genelde günde 2 eve gidilmektedir. Bu projemizi Yalnız Değilsiniz ismi ile Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğüne bildirmiştir. Oradan gelen kaynaktan personel maaşları, temizlik giderleri ve diğer giderler karşılanmaktadır”ifadelerini kullandı.

Bir önceki yazımız olan Öğrencilere sağlıklı beslenme ve hijyen Eğitimi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi