Tunceli Haberleri, Tunceli Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

İspanya'dan Katalonya kararı! Feshettiler

İspanya Başbakanı Mariano Rajoy, Katalonya Özerk Yönetimi hükümetini feshedip bu bölgede 21 Aralık’ta erken yerel seçime gitme kararı aldıklarını açıkladı.

BAKANLAR KURULU OLAĞANÜSTÜ TOPLANDI

Katalonya yerel parlamentosunun tek taraflı bağımsızlık ilanının ardından olağanüstü toplanan Bakanlar Kurulunun aldığı kararları açıklayan Rajoy, Katalonya’da 21 Aralık’ta erken seçime gidileceğini duyurdu.

ACİLEN SANDIĞA GİDİLMELİ

Başbakan Rajoy, vatandaşların geleceklerine karar vermeleri için sandığa gidilmesine acil ihtiyaç duyulduğunu vurguladı.

Rajoy, Katalonya özerk yönetimde demokrasinin tekrardan sağlanabilmesi için yasal, temiz, özgür bir seçime gidilecektir. dedi.

İspanya Başbakanı, Katalonya’da vatandaşların adına kimsenin yasa dışı hareket etmemesi için seçimin zorunlu olduğunu, bir dakika bile kaybetmeden birlikte yaşamın yeniden inşa edilmesi gerektiğini dile getirdi.

KATALAN LİDERİ, HÜKÜMET ÜYELERİ VE TÜM POLİS MÜDÜRLERİ GÖREVLERİNDEN ALINDI

Başbakan Rajoy, Hükümet, 155. maddedyi uygulamaya başladı. Katalonya Özerk Yönetimi Hükümeti Başkanı Carles Puigdemont, Başkan Yardımcısı Oriol Junqueras ve diğer hükümet üyeleri ile Katalonya özerk yönetimi İçişleri Bakanlığına bağlı olarak çalışan tüm polis müdürleri görevlerinden alındı. diye konuştu.

KATALONYA’NIN YURT DIŞINDAKİ TÜM TEMSİLCİLİKLERİ KAPATILACAK

Rajoy, Katalonya özerk yönetiminin Brüksel hariç yurt dışındaki tüm temsilciliklerinin de kapatılmasına karar verdiklerini belirtti.

İSPANYOLLAR İÇİN ÜZÜCÜ BİR GÜN

İspanyollar için üzücü bir gün yaşadıklarını dile getiren Rajoy, halka temkinli ve sakin olmaları çağrısında bulundu.

Bir önceki yazımız olan Suudi Arabistan hakkında flaş 'Suriye' iddiası başlıklı makalemizde arabistan, esed rejimi ve Ortadoğu Haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi