Tunceli Haberleri, Tunceli Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri
  • Genel
  • 0

Jess Molho kimdir? Aslen nerelidir? Eşi Zeynep Molho kimdir?

Oyuncu ve sunucu olan Jess Molho’nun eşi Zeynep Molho geçtiğimiz gün Bodrum’da meydana gelen silahlı saldırıda yaralandı. Saldırı esnasında bulundukları mekânda 18 yaşında bir komi çalışanı ölürken olayda yaralananlar arasında ünlü sunucu Jess Molho’nun eşi Zeynep Molho da vardı.

Jess Molho eşinin sağlık durumunun iyi olduğunu belirten açıklamasında, ” Seken bir kurşun eşimin sırtına saplanmış. Bir kaburgası kırık. Kurşun derinin altında kalmış. Ben şuan kurşunu görebiliyorum. Bir mucize oldu. Eşim şimdi hastanede ve yarın (bugün) bir operasyonla kurşun çıkartılacak.” ifadelerine yer verdi.

Jess Molho kimdir? Aslen nerelidir?

4 Ekim 1976 İstanbul doğumlu olan Jess Molho’nun çifte vatandaşlığı bulunmaktadır. Annesi İtalyan babası Yahudi asıllı bir Türk olan Jess Molho eğitim hayatını Türkiye’de geçirmiştir.

Işık Lisesini ve ardından Marmara Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezun olan ünlü sunucu yüksek lisansını Yeditepe Üniversitesi Radyo Televizyon Bölümü’nde tamamlamıştır. Uzun yıllardır sunuculuk yapan Jess Molho aynı zamanda oyunculuk kariyerini de sürdürmüştür.

Üniversite yıllarında VJ olarak medyaya atılan Jess Molho Number One TV’de gençlik programı hazırlamıştır.

989 bölüm süren “Yemek Bahane” programını uzun yıllar sunan Jess Molho daha sonra “Kabul Günü” adlı programa devam etmiştir.

Dadı, Çarli İş Başında, Yaprak Dökümü, Mahşer, Sardunya Sokağı, Memur Muzaffer, Prenses Perfinya, Yahşi Cazibe, Köstebekgiller vb. dizilerde rol alan Jess Molho oyunculuk anlamında asıl çıkışını Sihirli Annem adlı yapımla yakalamıştır.

2004 yılında yayın hayatına başlayan ve uzun yıllar devam eden” Sihirli Annem” dizisinde İnci Türkay, Şahap Sayılgan, Nevra Serezli, Defne Joy Foster, Suat Sungur, Zuhal Topal gibi ünlü isimlerle beraber rol almıştır.

2007 yılında Star TV’de yayınlanan “Ünlüler Sirki” adlı yarışmaya katılmış ve ikincilik almıştır.

2009 yılında Kanaltürk televizyonunda Jess’le Hepsi 1 İnci” adlı yarışmayı hazırlayıp sunmuştur.

Star TV’de ekrana gelen “O Ses Çocuklar” yarışma programının sunuculuğunu yapmıştır.

Türkmax televizyonundaki “Her Şey Tadında” adlı programı İpek Durkal, Sena Keçeli, Turhan Alyakut ve Eyüp Kemal Sevinç gibi isimlerle beraber uzun zaman sunmuştur. Bu programla 2013 yılında 4.Antalya Televizyon Ödülleri komitesi tarafından En İyi Gündüz Kuşağı Programı ödülünü almıştır.

Dizi oyunculuğu ve sunuculuğun yanında sinema filminde de rol alan Jess Molho “Süpürr” adlı filmde başrol oynamıştır.

Birkaç senedir TV8 ekranlarında olan “Aramızda Kalmasın” adlı gündüz kuşağı programının sunuculuğunu yapmaktadır.

2002 yılında sunduğu bir programın yönetmeni olan Zeynep Molho ile evlenmiştir. Jess Molho ve Zeynep Molho çiftinin 2007 doğumlu Tibet adlı bir oğulları ve 2012 doğumlu Maya adlı bir de kızları vardır.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi