Tunceli Haberleri, Tunceli Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Tunceli’de “Bir Fikrim Var” projesi

Tunceli Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle eğitim, spor, kültür ve turizm kenti vizyonuna gençlerin katılımının sağlanması, kentte yaşayan paydaşlarla birlikte güzelleştirmeyi, kent hizmetlerine yeni yaklaşımlar getirmeyi hedefleyen Bir Fikrim Var projesi yarışması tamamlandı. İlkokul, ortaokul ve lise düzeyinde 270 başvurunun yapıldığı yarışmada komisyon tarafından belirlenen en iyi 9 proje ve fikir sahibi öğrenciler belirlendi. Belirlenen öğrencilere Vali ve Belediye Başkanvekili Osman Kaymak ödül verdi.

Çok güzel ve orijinal projeler geldiğini aktaran Vali Osman Kaymak, Gelen fikir ve önerileri değerlendireceğiz. Bazen dünyayı çocuklar çok daha iyi görebiliyor. Bilim adamları, büyük bürokratlar derin konulara girince çözüm üretemiyorlar. Çocuklar çok yalın ve basit düşünüce basit çözümler üretiyorlar ve bu şekilde dünyada tespit edilmiş çözümler var. O yönüyle daha zor soruları çocuklara çözdürmüşler diye yazı okumuştum. Bu yönüyle genç kardeşlerimizin projeleri çok önemlidir. Bu projeleri değerlendireceğizdedi.

Bir önceki yazımız olan Tunceli Belediyesi’nden uzay çadırı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi