Tunceli Haberleri, Tunceli Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Tunceli’deki kız yurdunun kaba inşaatı tamamlandı

Tunceli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Cengiz, merkez Moğultay Mahallesi’nde yapımına başlanan kız yurdunun kaba inşaatının tamamlandığını en kısa sürede de hizmete açılacağını söyledi.

Tunceli’nin kız çocuklarının okuma oranına göre Türkiye’de ilk sıralarda yer aldığına dikkat çeken Cengiz, kız çocuklarının eğitimine katkı sunmak için böyle bir proje geliştirdiklerini ifade etti.

Yurdun kaba inşaatı tamamlandığını aktaran Cengiz, En kısa sürede de hizmete açmayı planlıyoruz. 200 kişi kapasiteli olacak yurdumuz, ilçelerden ve köylerden gelen kız çocuklarımızın daha iyi şartlarda eğitimlerine devam etmelerini sağlamaları için güzel bir yatırım oldu. Yurdun yapımına destek olan başta TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu olmak üzere, geçmiş dönem valililerimiz ile şuan ki Valimiz Tuncay Sonel’e ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz”diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Ayı ikram edilen balı, kutusuyla götürdü başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi